David Koucký

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

K hudbě jsem přišel docela pozdě až jako 15. letý kluk a to samozřejmě k trempiádám a písničkám bratří nedvědů:). Po mém nástupu do učení vstupuji do kapely Trapeři kde se učím na kontrabas. Do té doby jsem vůbec nevěděl co to kontrabas je a jak vypadá 🙂 Toto uskupení rodiny Černých,hraje cca 2 roky, po té se rozpadá a já odcházím do trampské kapely KTP, kde zase hraji na kontrabas. Po 3 letech hraní a uvědomění si že existuje bluegrass a že to bude asi to pravé, přicházím do kapely BLUEFERN kde již hraji na housle ,na které jsem podoma zkoušel fidlat. Po několika měsících měním housle na mandolínu, ale pořád to nebylo jaksi ono 🙂

Zakládám proto ješte fungující kapelu Flastr kde hraji na kytaru už bluegrass dle mých představ, vlivem obměny osazenstva se ale stává že z tradičního bluegrassu vzniká moderní bluegrass a tak to zkouším po druhé a současně s flastrem dávám do kupy kapelu Bluegrass Shadows, kde hraji na mandolínu. Hrajeme tradiční flaky B.Monroa.

Na jednom hraní ve Sloupnici (což byla restaurace u starýho rebela ve Sloupnici ,zde se konaly BG dýchánky těch nej kapel u nás) si mě všimla kapela BG CWRKOT ve které jsem sedm roků po boku bratří Brandejsů a zesnulého Milana Lepellta hrál na housle. Již zmíněný Milan mě prakticky přivedl k pětistrunému banju, tento nástroj mě uchvátil. Nejprve jsem s pomocí Honzy Bicana pronikl do tajů oldtimového stylu hry a díky Milanovi i do Scrugssového stylu (pickink)

Tímto bych chtěl oběma pánům poděkovat.